МВС України
Чернігівський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр

Конопляна правда: руйнування стереотипів

Звичайно, жоден з представників рослинного співтовариства не був настільки загадковим, як конопля. Ця стаття призначається фермерам, політикам, виробникам і широкій публіці з тією метою, щоб вони чітко розуміли, що є міфами, а що є дійсністю.

 

Міф: Куріння промислових конопель веде до наркотичного сп’яніння.
Дійсність: рівні тетрагідроканабінолу (ТГК) в промисловій коноплі настільки низькі, що ніхто не може увійти у стан наркотичного сп’яніння від її куріння. Промислова конопля – це, виявляється, не тільки не марихуана, але її можна було б назвати “антимаріхуаною”.

 

Міф: Поля конопель можуть використовуватися для того, щоб приховати рослини марихуани.

Дійсність: Способи вирощування конопель і марихуани різні. Крім того, збираються вони в різний час. Нарешті, перехресне запилення між коноплями і марихуаною значно зменшило б дію марихуани.


Міф: Дозвіл конопель при одночасній забороні на марихуану викликало б складності у місцевій поліції.

Дійсність: В країнах, де коноплі вирощуються як сільськогосподарський продукт, поліція не відчуває таких труднощів.

 

Міф: Дика конопля повинна бути знищена, тому що вона може бути реалізована як марихуана.

Дійсність: Дика конопля, або ditchweed, є нащадком конопель, одного разу посадженої американськими фермерами на площі близько 400 000 акрів. Вміст ТГК в ній настільки низький, що не перевищує 1%. Вона не має ніякої наркотичної цінності, але є дуже корисною в екологічному плані як середовище гніздування птахів. Приблизно 99% “марихуани”, знищуваної урядом, є цим безпечним ditchweed.

 

Міф: масло конопель – джерело ТГК.

Дійсність: Масло конопель набирає популярність, збільшуючи різноманітність свого застосування. Промиті насіння конопель взагалі не містять ніякого ТГК. Мізерна кількість ТГК, яка містилася в промисловій коноплі, знаходиться безпосередньо в залозах самої рослини. Іноді в процесі виробництва масла до насіння конопель приліплюється смола, яка містить ТГК, що в результаті може привести до виявлення слідів ТГК в готовому маслі. Концентрація цих канабіноїдів в маслі мізерно мала. Ніхто не може увійти в стан наркотичного сп’яніння від використання масла конопель.

Міф: Легалізація конопель негативно вплине на підростаюче покоління.
Дійсність: Відмова агентств по боротьбі з наркотиками від визначення відмінностей між сільськогосподарським рослиною і наркотиком, – ось що негативно вплине на підростаюче покоління.