Екологічна шкода та обчислення її розміру

Новини
Проведення новорічних свят зазвичай супроводжується встановленням в оселях новорічних хвойних дерев – ялини європейської, сосни звичайної, сосни кримської тощо.
Придбати новорічну ялинку із відповідними маркувальними позначеннями можна як в державних підприємствах лісового господарства, так і в інших лісокористувачів та приватних підприємців.
Проте під час проведення спеціальних рейдових перевірок уповноваженими органами контролю, уповноваженими особами та органами досудового розслідування території хвойних насаджень, особливо в період грудня-січня, часто фіксуються недотримання громадянами вимог природоохоронного законодавства в частині незаконної вирубки, перевезення, зберігання та збуту «молодих» представників хвойної фауни. За ці дії передбачена кримінальна відповідальність за статтею 246 Кримінального кодексу Україні у відповідності до: місця вирубки, кількості та якості дерев, природоохоронного статусу території тощо.
Судовою інженерно-екологічною експертизою проводяться експертні дослідження за зверненням фізичних та юридичних осіб щодо встановлення екологічної шкоди та обчислення її розміру, яка завдана довкіллю (державі), внаслідок незаконної вирубки, зокрема, хвойних дерев.
У разі виникнення питань щодо можливостей проведення інженерно-екологічної експертизи, за більш детальною інформацією звертайтесь до Чернігівського НДЕКЦ МВС за адресою: м. Чернігів вул. Степана Разіна, 19 або за телефоном (0462) – 563 – 87 чи на адресу електронної пошти chndekc@ukr.net, chernigov@dndekc.mvs.gov.ua.
Чернігівський науково-дослідний  експертно-криміналістичний центр МВС України