22 травня 2026 року експерти Чернігівського НДЕКЦ МВС взяли участь у III Всеукраїнській науково-практичній конференції «Криміналістика та судова експертиза: сучасний стан і перспективи розвитку», організованій Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України та Київським НДЕКЦ МВС.
Конференція поведена у змішаному форматі.
Захід об’єднав провідних науковців, судових експертів, представників правоохоронних органів, закладів вищої освіти та експертних установ України й зарубіжжя для обговорення актуальних викликів і перспектив розвитку криміналістики та судово-експертної діяльності в умовах воєнного стану.
Під час конференції були розглянуті надзвичайно актуальні теми, зокрема:
Особливий інтерес викликали виступи щодо застосування штучного інтелекту в криміналістиці, цифрової криміналістики, дослідження воєнних злочинів, використання БПЛА у судово-експертній діяльності, а також доповіді, присвячені проблемам дослідження доказів в умовах воєнного стану.
Участь у конференції стала важливою платформою для професійного обміну досвідом, обговорення сучасних викликів та визначення перспектив подальшого розвитку судово-експертної діяльності в Україні.











